JĘZYK MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ

Utworzono dnia 16.08.2020

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że w naszej szkole istnieje możliwość nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. (3 GODZINY LEKCYJNE W TYGODNIU)

Warunkiem zorganizowania zajęć języka mniejszości jest złożenie przez rodzica wniosku do dyrektora szkoły o objęcie dziecka nauczaniem języka mniejszości.

Uwaga!

Wniosek nie jest deklaracją przynależności do organizacji zrzeszających mniejszości niemiecką. Od rodzica nie wymaga się udokumentowania przynależności do organizacji mniejszości niemieckiej, pochodzenia ani obywatelstwa. Wniosek składany jest na zasadzie DOBROWOLNOŚCI i jest dokumentem traktowanym poufnie, do którego wgląd powinien mieć jedynie dyrektor szkoły względnie państwowe organy kontrolne.

Nauka języka mniejszości wiąże się z pewnymi obowiązkami i przywilejami:

Język niemiecki jako język mniejszości jest przedmiotem obowiązkowym. Oznacza to, że:

• ocena z tego przedmiotu wpisywana jest na świadectwie,

• ocena z tego przedmiotu liczona jest do średniej ocen,

• ocena z tego przedmiotu warunkuje promocję do następnej klasy i ukończenie szkoły.